– Wizyta sióstr misjonarek w naszej szkole

24 I 2024 r. gościliśmy w naszej szkole siostry Białe ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Najświętszej Maryi Panny Królowej Afryki. Siostra Victoria z Ghany i siostra Lucy z Ugandy ukazały dzieciom świadectwo swojej misji głoszenia Pana Jezusa na kontynencie afrykańskim. Przedstawiły dzieciom rzeczywistość codziennego dnia tamtejszej ludności, ich kulturę i obyczaje. Przywiozły ze sobą wiele ciekawych eksponatów wykonanych w dalekich krajach: egzotyczne instrumenty muzyczne, afrykańskie stroje, czy rzeźby różnych zwierząt z drzewa hebanowego. Była też możliwość zakupu misyjnych rzeczy, z czego skorzystali nasi koledzy i koleżanki.

na środku sali, na podłodze oraz dookoła sali, na krzesełkach siedzą uczniowie i uważnie słuchają gości, dwóch sióstr misjonarek

Uczniom katechezy misyjne bardzo się podobały. Na zakończenie spotkania dzieci z klasy 1c wręczały siostrom pieniądze na potrzeby najbardziej potrzebujących mieszkańców Afryki, które uzyskano ze zbiórki w ramach działalności SK PCK. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że siostry zechciały nas odwiedzić i podzielić się z nami swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

kilkoro dzieci prezentuje się w strojach afrykańskich przywiezionych przez siostry misjonarki na spotkanie z dziećmi
w dużym kręgu, dookoła sali stoją uczniowie wspólnie z siostrami misjonarkami