– ROCZNICA URODZIN JÓZEFA CZECHOWICZA

15 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w obchodach 121 rocznicy urodzin Józefa Czechowicza. Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” zaprosił dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i  ponadpodstawowych na plac Tadeusza Witkowskiego.

Na terenie szkoły zadania koordynowali nauczyciele biblioteki oraz opiekunowie Szkolnego Koła Recytatorsko – Teatralnego. Uczniowie klasy 3 a z   wychowawcą i pedagogiem specjalnym oraz klasy 4-8 pod opieką nauczycieli polonistów redagowali życzenia dla poety.  Tego dnia w bibliotece  uczniowie klasy 5c i 7a czytali wiersze Czechowicza.

Klasa 3 a i Szkolne koło Recytatorsko Teatralne wzięło  udział w spotkaniu na Krakowskim Przedmieściu. Dzieci czytały życzenia dla poety, zaprezentowały także  przygotowane prze siebie laurki. Jedna z nauczycielek zaprezentowała swój własny wiersz. Udział w tej uroczystości przybliżył naszym uczniom sylwetkę wielkiego Poety Lublina Józefa Czechowicza.

Elżbieta Piechnik