– Świetlicowe aktualności

Dzień 20 maja to w kalendarzu świąt nietypowych Światowy Dzień Pszczół, którego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na czynniki, które stanowią zagrożenie dla tych owadów. 

W Polsce występuje blisko 470 gatunków pszczół. Najbardziej znana jest pszczoła miodna.

Dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy czynnie włączyły się w obchody święta pszczół 🐝Oglądaliśmy …

W piątek, 21.04. świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzień ten organizowany jest corocznie, by uświadomić społeczeństwu, jak kruchy los naszej planety. Nasi Uczniowie nie zawiedli i czynnie włączyli się w obchody tego dnia. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przyszli ubrani na zielono ale zielone stroje nie były jedynymi elementami podkreślającymi wagę tego święta. Na …

W naszej szkole lubimy świętować DNI NIETYPOWE, dlatego dziś nie mogło być inaczej i świętowaliśmy przypadający na 26 lutego Dzień Dinozaura. Były ciekawostki, albumy, książki, prezentacje multimedialne z sylwetkami tych prehistorycznych jaszczurów oraz prace plastyczne.
Łączymy przyjemne z pożytecznym czyli miło i atrakcyjnie spędzamy czas a przy okazji uczymy się nowych rzeczy i poznajemy …

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA ŚWIETLIC SZKOLNYCH MIASTA LUBLINA „ZIMOWA ŚNIEŻYNKA”
Z przyjemnością informujemy, że Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Zimowa Śnieżynka” został rozstrzygnięty. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które pod okiem swoich nauczycieli wykonały różnorodne, ciekawe i wyjątkowe prace.
I MIEJSCE
Alicja Dębicka
SP nr 10 w Lublinie
Opiekun: Magda Wójcik
II MIEJSCE
Karol Czerw
SP nr 38 w Lublinie
Opiekun: Renata Jones
III MIEJSCE
Wojtek Niemirski
SP …

Back to top