– Światowy Dzień Ziemi

świetlica, dzien ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest promowanie postaw ekologicznych oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat zagrożeń, jakie dotykają naszą planetę.

Nasza świetlica co roku czynnie włącza się do obchodów Dnia Ziemi. Wyświetliliśmy filmy i prezentacje, które pozwoliły nam poprawić świadomość dotyczącą efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci, dlatego wybraliśmy się posprzątać nieco zielone tereny w pobliżu szkoły. Dzieciaki otrzymały symboliczne dyplomy „przyjaciół Ziemi”. Wspólnie przygotowaliśmy plakat/tablicę na pierwszym piętrze, stworzyliśmy mapę mentalną, rozwiązywaliśmy quizy ekologiczne oraz kolorowaliśmy tematyczne kolorowanki.

W przyszłym roku planujemy zorganizować „Tydzień Dbania o Ziemię” i zaangażować w nasze działania całą społeczność szkolną by wspólnie wyrabiać w nas postawę prawdziwych „małych” ekologów, którym los naszej planety nie jest obojętny.