– Warsztaty plastyczne

11 kwietnia w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty pisania pisanek. Wyjątkowość tych warsztatów polegała na tym, że dzieci mogły poznać tradycję pisania pisanek metodą tradycyjną przy użyciu wosku i ognia (świeczek) za pomocą specjalnych narzędzi „pisaczków”. Ta metoda ozdabiania jajek wielkanocnych jest cechą charakterystyczną dla obu kultur: polskiej i ukraińskiej. Dzieci były zachwycone procesem tworzenia małego arcydzieła. Warsztaty przeprowadziła Olena Gaidamaka-Padalka.

20 maja klasa 4 B miała możliwość na lekcji plastyki zagłębić się w świat ludowych ornamentów i zdobnictwa dwóch kultur polskiej i ukraińskiej. Uczniowie przygotowywali na Dzień mamy urocze ramki ozdabiane roślinnymi ornamentami. Malowane one były pędzlami pewnego kształtu, który dawał możliwość tworzyć łatwe i sympatyczne ornamenty wykorzystując różnobarwną paletę kolorów.  Lekcja była przeprowadzona ze współpracą z Oleną Gaidamka-Padalka.