– DZIEŃ KROPKI

kropka, kreatywność

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej aktywnie włączyły się w obchody tego święta. Bawiąc się odkrywały swoje talenty i mocne strony. Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Świetliczaki kolorowały mega kolorowankę w kropki, brały udział w zabawach ruchowo – naśladowczych oraz tworzyły wyjątkowe prace plastyczne. W świetlicy dzieci miały możliwość obejrzenia filmu o Vashti poznając historię „kropki”, od której wszystko się zaczęło. Na szkolnym korytarzu natomiast stanęła tablica z plakatem, na którym każdy mógł stworzyć coś kreatywnego zaczynając właśnie od kropki. Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z oddziałów przedszkolnych również stworzyli piękne sówki w kropki.

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.