– Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

czytanie, głośne czytanie, ogólnopolskie czytanie, dzień czytania

29 września świetlica szkolna we współpracy z biblioteką szkolną, zorganizowała w naszej szkole obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Przez cały dzień Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły, z ogromnym zaangażowaniem czytali uczniom klas I-III oraz najmłodszym dzieciom z oddziałów przedszkolnych, najpiękniejsze baśnie i ciekawe książki.

Po wysłuchaniu lektury, dzieci rozbudziły swoją wyobraźnię i wykonały przepiękne prace plastyczne, które zostaną zaprezentowane wszystkim w formie wystawy.

Warto zaznaczyć, że celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży ponieważ książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu. Święto warto więc obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 15 minut, będzie to duży sukces.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji.