– ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

pszczoły, dzieci, świetlica

Dzień 20 maja to w kalendarzu świąt nietypowych Światowy Dzień Pszczół, którego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na czynniki, które stanowią zagrożenie dla tych owadów. 

W Polsce występuje blisko 470 gatunków pszczół. Najbardziej znana jest pszczoła miodna.

Dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy czynnie włączyły się w obchody święta pszczół 🐝Oglądaliśmy wspólnie filmy edukacyjne przybliżające nam życie pszczelej rodziny. Rozmawialiśmy o roli pszczoły w życiu człowieka, poznaliśmy budowę ula oraz zapoznaliśmy się z pracą pszczelarza. Omówiliśmy budowę pszczoły, z której pod koniec zajęć mieliśmy mini sprawdzian w postaci pszczelich puzzli. Przygotowaliśmy również pszczele gazetki tematyczne i przeprowadziliśmy quiz wiedzy o pszczołach. 

Wszystkie działania mają na celu edukować i uświadamiać nam ludziom, jak bardzo nasz świat jest zależny od pracy tych małych stworzeń. 

Zachęcamy do tworzenia miejsc przyjaznych pszczołom, do sadzenia roślin miododajnych, ograniczenia stosowania chemicznych oprysków oraz do nie wypalania traw.

About Author

Leave Comment

Back to top